Welcome, visitor! [ Login

 

C99 Shell

 • Listed: Ekim 22, 2018 7:38 pm
 • Expires: 989 days, 14 hours
c99-shell-preview

Description

C99 Shell Hakkında Genel Bilgi

c99-shell-preview

c99 shell preview

shelle-git

Bu buton sizi shell indirme linklerine götürür

C99 shell, bir zamanların en efsane shell scripti. Halen popülaritesini sürdürmekte olan bu php shell, 2002 yılında tamamen private bir tool olarak piyasaya sürülmüştür. Piyasaya sürüldüğü sırada c99 shell, tamı tamına 100 Dolar -evet yanlış duymadınız $100- fiyat biçilerek alıcılara ulaştırılmıştır. Tabii ki o zamanların kısıtlı imkanları, bu fiyatı yüksek olarak addetmelerine sebep olmuyordu underground kesimin.

Sonuçta o dönem şartları için sarf edilmiş büyük bir emek var, bu emek de elbette karşılığında yeterli bir ücreti hak ediyor diye düşünüyorlardı. Tabii ki şu an baktığımız zaman piyasada gırla shell script ücretsiz olarak paylaşıldığından, bize gülünç gelebiliyor ama emin olun o dönemler için gayet makul bir fiyattı. Çünkü harika işler başarıyordu. Hem de FTP, Telnet veya SSH ihtiyacı olmadan.

Peki Neydi Bu C99 Shell’i Harika(2002!) Yapan Özellikler?

 • Şimdi en üst kısımda “!c99shell v1.0″ yazan kısım var ya, işte o bile bambaşkaydı. O dönemin adamı için çok şık bir görüntüydü bu.
 • Hemen altına baktığınızda şu anki shell scriptler tarafından hala kullanılmakta olan o görünüm, o header kısmındaki bilgiler ile devrimi hızlı bir şekilde görselleştirmişti bu shell.
 • Baktığımızda görebileceğimiz software info bilgisi öncelikle “uname -a” ile sunucu versiyonu ve işletim sistemi listelenmek üzeredir.
 • Altında sizin kullanıcı adınızı gösteren kısım yani “uid” vardır. İşte o eski zamanlarda olup, tüm sunucularda uid=root görmek vardı ama o dönemler birazcık geride kaldı diyebiliriz.
 • Hemen altında safe mode bilgisi, o zamanlar hep OFF olurdu. Şimdiyse  yeni safe mode bypass shell toolları ile bunu aşmak otomatikleşti, canınızı sıkmayın.
 • Bir satır aşağısındaysa dizin bilgisi yer almaktadır.
 • Body kısmında ise sizi asıl ilgilendiren, dosya ve klasör listesi mevcuttur. İzinler açık olduğu takdirde, buradan istediğiniz klasörü ziyaret edebilir ve dosya silebilir veya düzenleyebilirsiniz.
 • C99 shell, her dönem için gerekli ve çok etkili bir özellik olan backconnect özelliğini de elbette taşımaktadır. O dönemler neredeyse her backconnect olunan sunucuda uid root  idi ama üzülmeyin. İyi bir çocuk olursanız, siz de root erişimi sağlayabilirsiniz(tabii ki kendi sunucunuzda, sitemizde paylaşılan dosyalar eğitim amaçlıdır).
 • Dosya yükleme ve dosya indirme özellikleri de hali hazırda mevcuttur.

Bu shell, başta wso shell ve r57 shell olmak üzere birçok shell scriptin yazılmasına öncülük etmiş ve rol model olarak kabul görmüştür. Birçok özelliği bulunan ve zamana meydan okuyan shell scripti, mutlaka incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Zip Password : shellindir.info

shell-zip-indir

C99 Shell zip indir

shell-txt-goruntule

C99 Shell txt olarak görüntüle

No Tags

22 total views, 2 today

  

Listing ID: 9025bce1c8a0c026

Report problem

Processing your request, Please wait....
Top